EBA Oyunları

Yaz tatili gelmek üzere. Yaz tatili elbette öğrencilerin hak ettiği bir hediye olsa da, aileler ve öğretmenler yaz tatilinde çocukların, derslerinden uzak kalmasını ve edindiği bilgilerin unutulmasını istemiyor. Günün her anında bilgisayar ve tabletlerine erişimi olan çocukların, tablet veya bilgisayar yasaklama ve zorla ders çalıştırma metotları ne yazık ki günümüzde pek geçerli bir eğitim yöntemi değil. Bu sebeple, çocukların sevdiği şeyler üzerinden eğitim faliyetlerini yürütmeyi akıllı bir çözüm bulan eğitimciler ve yayınevleri devlet katkısı ile büyük bir başarıya imza attı.

EBA oyunları ile çocuklar hem oyun oynuyor, hem de öğreniyor.

EBA sisteminin asıl hedefi, çocukların boş zamanlarında veya tatillerinde kendi arzuları ile ders çalışma isteğini yaratmak. Çocukların oyun çağında olması sebebi ile, eğitim içerikleri görsel zenginliği olan ve eğlendirici özelliklere sahip olmasına özen gösterilerek bir eğitim programı hazırlandı. EBA sisteminde, eğitici oyunlardan olan EBA matematik, EBA oyunları kare kapmaca gibi oyunlar sayesinde matematik seviyeleri destekleniyorken, EBA kelime oyunu gibi sözel oyunlar ile de, Türkçe kelime dağarcığını ve genel kültür seviyesini arttırılması yönünde ciddi çalışmalar yapılmakta. EBA eğitici oyunlar sayesinde öğrenciler, masa başında ders çalışmak yerine, istedikleri alanda arkadaşları ile eğlenerek öğreniyor.

EBA eğitici oyunları ile çocukların eğlenerek öğrenmeleri hedefleniyor ve öğretmenler ile öğrenciler bir platformda bulunması sağlanıyor. Öğretmenlerin ve öğrencilerin buluşmasını hedef alan soru cevap modülünde ise, öğrenciler öğrenmek istedikleri bilgileri rahatça sorabiliyor veya anlamadığı konularda öğretmenlerden yardım alabiliyor.

Yayınevlerinin de destek verdiği bu projede, öğrenciler bir konuyu farklı kaynaklarda bulabiliyor ve zengin bir bilgi arşivine sahip olabiliyor. Eğlenerek öğrenme amaçlı kurulan EBA platformunda, videolu anlatımlardan görsel anlatımlara kadar bir çok yayınevinin desteği çok büyük.

EBA eğitici oyunlar sisteminde hangi oyunlar var?

EBA sistemi, her geçen gün güncellenmekte olan bir eğitim platformu. EBA eğitici oyunlar sisteminde, EBA oyunları ateş ve su, EBA oyunları ebru tarzında yüzlerce oyun bulunmaktadır. Eğitici oyunlar, uzman kişiler tarafından verilmek istenen bilgiye göre tasarlanmakta olup, öğrencileri eğlendirerek öğretmeyi amaçlamaktadır.

Yorum Yazın