EBA Test

Teknoloji, tıp, haberleşme gibi her alanda kullanılan yenilikleri bünyesinde sürekli güncelleyen bir döngü. Eğitim ile teknolojinin entegre edilmesi ise, öğrenciler ve öğretmenler için bir hayli yararlı oldu. Son yıllarda yayınevleri, öğretmenler ve hükümet desteği ile kurulan EBA eğitim sistemi sayesinde günde binlerce öğrenci ve öğretmen bu sistemden faydalanmakta.

EBA Kazanım Testleri Öğrencilere Ne Gibi Faydalar Sunuyor?

EBA bünyesinde sunulan EBA kazanım testleri ile öğrenciler süre kullanımı, bilgi durumunu gibi kendi seviyesini belirleyerek, zayıf olduğu konuları tespit etmekte. Öğrencinin “EBA test çöz” sistemine dahil olması ile, videolu kaynaklardan resimli kaynaklara kadar geniş bir yelpaze  sistem tarafından öğrencilere sunulmakta. EBA kazanım testleri matematik, coğrafya gibi genel bir eğitim müfredatını içerirken, EBA test ygs gibi lise düzeyinden, ilkokul ve EBA test 6. sınıfa kadar her sınıf için bir eğitim programına sahip.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde de paylaşılan kazanım testleri ile, öğrenciler internet üzerinden kendilerini deneyebiliyor ve ekstra bir soru bankası için para vermeden bu kaynaklara ücretsiz erişebiliyor. Milli Eğitim Bakanlı’ğının paylaşmış olduğu MEB kazanım testleri cevap anahtarı zaman içerisinde güncellenerek, veya öğretmenler tarafından çözümleri sisteme ekleniyor. 2016-2015 yılı içerisinde MEB kazanım testleri 2015-2016 döneminde en çok tıklanan ve çözülen kazanım testleri olmuş ve binlerce öğrenci bu kazanım testlerinden ücretsiz bir şekilde faydalanma şansı yakalamıştır.

EBA Testlerine Nasıl Ulaşılıyor?

Maddi durumu yeterli olmayan öğrenciler için, sisteme giriş için tek şart internet. Evinde internet olan öğrenci, kitap almadan da sınavlara kolayca hazırlanabiliyor ve sistemde bulunan öğretmenlerden destek alabiliyor. EBA eğitim bilişim ağının en büyük faydası ise, EBA kazanım testleri gibi alternatif öğrenme yöntemlerini sunması. “EBA test indir” seçeneğini ya da “EBA test çöz” butonuna basılması halinde sınıf ve ders seçilerek, kazanım testlerine kolayca erişmek mümkün. Soru-cevap kısmında öğretmenlere soru sorabilirken, yayınevlerinin her kitabına ücretsiz ulaşmak mümkün. EBA kazanım testleri ise, bu sistemde en çok rağbet gören öğrenme yöntemi. Uzmanlar tarafından hazırlanan bu kazanım testlerini çözen öğrenciler, yanlışlarını ve doğrularını birlikte görebilme şansı elde ediyor.

Yorum Yazın