EBA Girişi

Günümüz teknolojisine en çok hakim olan kesim elbette çocuklar ve gençler. Hal böyle iken, internet dünyasına kendini kaptırmaktan geri kalmayan öğrencilerin notlarını yükseltmek ve eğitimlerini desteklemek amacı ile, hem eğitim firmaları hem de öğretmenler bir araya gelerek eğitim bilişim ağını yani EBA’yı her geçen gün güncellemekteler. Öğrenciler için, e-içerik hazinesi olan EBA sisteminde, öğretmenler ders notundan, konu ile ilgili değişik bilgileri güncel olarak arşivlemektedirler. EBA sisteminde hem öğrenciler hem de öğretmenler bilgi havuzuna rahatça ulaşıp, istedikleri bilgiyi çeşitli öğrenme metotları ile öğrenebilirler.

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Kullanmanın Faydaları

  • Ders tekrarı ve ders ile ilgili geniş çaplı bilgi edinilmesini sağlar.
  • Öğrencinin bilgisayarda kalma süresini bölerek, hem bilgisayarda vakit geçirirken, hem de okuldan sonraki boş vaktini ders ile değerlendirilmesini sağlar.
  • İlginç öğrenme metotları ile öğrencinin dikkatini çekerek, ezberci eğitiminden öğrenciyi uzaklaştırır.
  • Öğretmen ve öğrenciler ortak bir platformda buluşur ve öğrenciler değişik kaynaklara kolayca ulaşabilir.
  • EBA test çeşitleri ile öğrenci aktif olarak sınava hazırlanır.

EBA (Eğitim Bilişim Ağı) Nedir?

EBA’ya Nasıl Giriş Yapılır?

Eğitim bilişim ağı ile öğrenciler artık masa başında oturarak ders çalışmak zorunda değil. Rahat bir ortamda, yataklarında uzanarak hatta tatilde bile bilgisayar aracılığı ile “EBA kurs öğrenci girişi” sayesinde eğitimi için gerekli olan kaynaklara ve EBA oyunları sistemine rahatça ulaşabilir. EBA kurs giriş ile EBA sistemine girerek, ya da sitede bulunan “EBA üye ol” butonuna tıklayarak, zengin ders kaynaklarına ulaşmak çok kolay.

Peki, EBA Şifre Alma Nasıl Yapılır?

Mebbis girişine tıkladıktan sonra, giriş kodu, kullanıcı adı ve şifreyi doğru bir şekilde yazdığınız zaman, şifre oluşturacaksınız ve daha sonra sisteme giriş yapabilirsiniz. Eğer ki, EBA şifrenizi kaybeder veya hatırlayamazsanız, “EBA şifremi unuttum” butonuna tıklayarak yeni şifre talep edebilirsiniz. Modül olarak ayrılan bu sistemde, dünya modülünde oyunlardan ve eğitici simülasyonlara kadar içerik bulabilirken, e-içerik modülünde birbirinden farklı yayınevi kaynaklarına erişebilir, ihtiyacınız olan bilgiyi anında bulabilirsiniz. Soru-cevap modülünde ise, öğretmenlere istediğiniz soruyu sorabilir, derslerinizi yaparken aklınıza takılan konular hakkında destek alabilirsiniz.

Yorum Yazın

  1. Avatar
    Esma can

    Merhaba benim adım esma bana yardımcı olurmusunuz eba ya giriş yapamıyorum